Virágok az esküvőn
Az esküvő elképzelhetetlen virágok nélkül. Nincs romantikusabb, mint a friss virág, akár rózsák zuhatagáról, akár illatozó liliomokról legyen szó. Ha virágokkal vesszük körbe magunkat, kényeztethetjük az érzékeket és illatos emlékeket őrizhetünk meg.
A menyasszonyi csokor hagyománya évszázadokkal ezelőtt kezdődött, amikor az arák illatos gyógynövényekből álló bokrétát tartottak a kezükben, hogy elűzzék az ártó szellemeket. Mára azonban a menyasszonyi csokor pusztán dekorációs célokat szolgál, hogy még szebbé tegye az esküvői öltözéket.
Virágok jelentése
Virágnyelven a rózsa a szerelem jelképe, a levendula az odaadásé, az ibolya a hűséget szimbolizálja, a gyöngyvirág bájt és ártatlanságot, a fátyolvirág pedig hűséges házasságot jelent.
Hagyományosan a csokrot dróttal készítették, ez bonyolult, időigényes művelet volt. A mai divat a kézzel kötött csokrokat részesíti előnyben, amelyek lazább, fesztelenebb hatást keltenek. Egy-egy karcsú virágköteg, például liliomokból, amelyet a menyasszony a könyökhajlatában visz, a lehető legfinomabb és legmodernebb stílus kifejezője. A teltebb, kerek csokrok a hagyományosabb megközelítéshez illenek. Míg a menyasszony csokra általában nagyobb, mint a koszorúslányok bokrétái, nincsenek szigorúan vett szabályok, tehát nyugodtan válasszunk bármilyen stílusú csokrot, amely illik a ruhához, és megnyeri a tetszésünket.
A virágkötő fontossága
Hivatásos virágkötővel együtt dolgozni a legtöbb menyasszony számára új tapasztalatot jelent. Az első találkozáskor vigyük magunkkal ihletet adó kincseinket, a képet a ruhánkról és egy darabkát az anyagából, ha van rá módunk. Mindez segíteni fog a virágkötőnek elképzelni az esküvő tervezett stílusát. A virágkötővel történő megbeszélés során általában először a szín kerül előtérbe.
A színek jelentősége
A fehér az esküvők klasszikus színe, tiszta és elegáns. Nem sok dolog vetekedhet egy makulátlan fehér rózsákból és liliomokból álló csokor szépségével. A rózsaszín nőies, romantikus választás, különösen a halványabb visszafogott árnyalatok, míg a szín mélyebb tónusai erőteljesebb hatást eredményeznek. A kék virágok hűvösebb, nyugodtabb benyomást keltenek és találunk köztük néhány kitűnő fajtát, ha ez a kedvenc színünk: tavasszal a harangvirág, nyáron a búzavirág és a szarkaláb, nyárutón és kora ősszel pedig a hortenzia ékesítheti a csokrot. A lila sötét tónusai drámai, míg a mályva és az orgona árnyalati éteri hatást keltenek. A sárga örömteli és pozitív, a narancssárga gazdag és tüzet idéző szín. A vörös a szenvedély színe. Az élénkvörös árnyalatok remekül illenek a sugárzó nyári napfényhez, mg a hűvösebb tónusok remekül mutatnak téli esküvő alkalmával. A zöld természetesen a levelek színe, de akadnak zöldes árnyalatú virágok is, melyek segítségével friss, nyugodt látványt komponálhatunk. Ilyen például a palástfű, a labdarózsa és az orchideák.
Bokréták a színkör figyelembevételével
Az egyszínű csokrok mindig népszerűek akár kizárólag egyetlen árnyalatból, akár sötétebb és világosabb tónusok keverékéből állnak, de az is előfordulhat, hogy mozgalmasabb látványt szeretnénk. A színskálán egymás mellett elhelyezkedő színekkel – mint például a sárga és a narancs vagy a. A lila és a rózsaszín – harmonikus összhatást érhetünk el. Az egymással szemközt lévő színek, mint a kék és a narancssárga, a piros és a zöld, vibráló látványt nyújtanak. A halványabb árnyalatok finomítják a színhatást, míg a sötétebbek intenzívebbé teszik.
Ha mindez ijesztőnek is hangzik, ne feledjük, hogy a hivatásos virágkötő dolga, hogy tudjon bánni a színekkel. Kezdetnek nézzük körül a helyi virágboltban, és figyeljük meg, mely virágok tetszenek meg rögtön, és hogy festenek egymás mellett. Aztán elgondolkodhatunk a virágokról, amelyeket használni szeretnénk. A legnépszerűbb virágok többsége egész évben kapható, ezek közé tartozik a rózsa, a tulipán, a szegfű, az orchidea és a liliom. Mindegyikük rengeteg színben megtalálható, és vágott virágként sokáig megőrzik frissességüket.
Remélem hasznosnak találtátok a virágokkal kapcsolatos blogbejegyzésemet, de ha bármilyen kérdésetek lenne, tegyétek fel bátran! 🙂